Close

O mnie

 

Ina-002„Położnictwo to misja i wyzwanie, bo kiedy  rodzi się dziecko – cały wszechświat musi się zatrzymać, aby zrobić mu miejsce”

Ina May Gaskin

***

Słowa Iny May Gaskin są moim drogowskazem i towarzyszą mi w mojej praktyce położniczej każdego dnia.  Zawód położnej wykonuję od 1989 r. Na początku pracy zawodowej związana byłam ze Szpitalem Klinicznym Nr 2, im. Księżnej Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej . Od początku lat 90 zainteresowałam się  zmianami powstającymi w polskim położnictwie i zaczęłam propagować ideę porodu naturalnego i praw kobiet do wyboru miejsca porodu.  Na stałe nawiązałam współpracę z  „Fundacją Rodzić po Ludzku” między innymi jako współorganizatorka’ Akcji Rodzić po ludzku’, tam prowadziłam zajęcia edukacyjne i jako instruktorka Szkoły Rodzenia, a w latach 1998-2009 byłam współorganizatorem konferencji dla położnych.

W 1996 r. pracowałam jako położna koordynująca w bloku porodowym w Wołominie i byłam organizatorką  Sali do porodu w wodzie. Współpracuję z samodzielną praktyką położniczą w Hanowerze , Holandii gdzie odbyłam staże w Domu Narodzin i przy porodach w domu. Razem z zespołem samodzielnych położnych stworzyłam Model opieki okołoporodowej w praktyce poza szpitalnej, przyjmuję porody w domu. Od 1996- do chwili obecnej,  prowadzę zajęcia we własnej Szkole Rodzenia – Centrum Usług Edukacyjno Położniczych „Dom Narodzin”. Od 1998 roku,  moja indywidualna praktyka położnej wpisana została do rejestru Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych pod numerem 514

Aktywnie działam w Stowarzyszeniu położnych i rodziców „Dobrze Urodzeni”. W 2006 r. założyłam i doprowadziłam do otwarcia pierwszy w Polsce Dom Narodzin. W chwili obecnej związana jestem ze Szpitalem Św. Zofii i pracuję w  bloku porodowym.  Wraz z grupą położnych zainicjowałam i przygotowałam projekt „Zielonej linii” oraz projekt Oddziału porodów naturalnych samodzielnie prowadzonego przez położne w Szpitalu Św. Zofii, a od roku 2008, utworzyłam sekcję niezależnych położnych, jak również nadal współorganizuję konferencje i szkolenia dla położnych.

25.o8.2011r. Ministerstwo Zdrowia doceniło moją pracę, honorując mnie medalem „Za zasługi dla ochrony zdrowia” i przyznam, że jest to dla mnie powód do dumy, ale i bodziec do cięższej pracy w dziedzinie polskiego położnictwa.

***

Moje kwalifikacje:

1986- 1989 –  Medyczne Studium Zawodowe na Wilczej

1998- 2003 –  Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku kierunek Pedagogika, specjalność edukacja zdrowotna i promocja zdrowia

2008 – 2009 – Warszawski Uniwersytet Medyczny wydział nauki o zdrowiu, kierunek położnictwo

2014 – Kopernikańska Akademia Menadżera Służby Zdrowia w Toruniu

Ukończone kursy:

 • Kurs dla instruktorów Szkoły Rodzenia Fundacji Rodzić po Ludzku w Warszawie
 • Kurs Poród Domowy Fundacji Rodzić po Ludzku w Warszawie
 • Kurs Poród Alternatywny I i II stopień, Fundacja Rodzić po Ludzku w Warszawie
 • Kurs Umiejętności Komunikacji Międzyludzkich, Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
 • Kurs Poród w Wodzie , Szpital Akademii Medycznej w Tychach
 • Kurs Specjalistyczny Poród do Wody 2014r
 • Kurs Dokształcający – Prowadzenie ciąży przez położną 2014r w CMŻ
 • Pediatryczny Kurs Pierwszej Pomocy oparty na Wytycznych 2005 Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC)
 • Kurs Laktacyjny Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie
 • Szkolenia wewnątrzszpitalne w Wołominie, Szpitalu Św. Zofii w Warszawie
 • Kurs położnej środowiskowej w Fundacji Rodzić po Ludzku
 •  Współpraca z zespołem niezależnych położnych w Niemczech, Austrii, Holandii, Wielkiej Brytanii
 • Koordynator Szkoleń dla Lekarzy i Położnych w CMŻ