Close

Szkoła rodzenia

Witamy…

Właścicielką Szkoły Rodzenia założonej 1996 roku jest Katarzyna Grzybowska – położna, która w 2006 roku założyła pierwszy w Polsce Dom Narodzin.
Od tego czasu Szkoła Rodzenia przygotowywała pacjentki do porodu w Domu Narodzin.
Zainteresowanie szkołą, jak i Domem Narodzin, jako alternatywą do porodów szpitalnych było ogromne. I tak jest do dzisiaj… W 2014 roku idea Domu Narodzin została przeniesiona do Przyszpitalnego Domu Narodzin przy Centrum Żelazna.

Cieszymy się bardzo, że możemy służyć wiedzą, pomocą i doświadczeniem w tak szczególnym dla Państwa okresie oczekiwania…

***

Zapraszamy Was do naszej Szkoły Rodzenia, w której będziecie mogli nie tylko zweryfikować swoją wiedzę na temat przebiegu ciąży, porodu i połogu, ale również doskonalić umiejętności kontaktu z ciałem i nawiązać głębszą relację z waszym dzieckiem. Przygotujemy Was do świadomego, aktywnego rodzenia w zgodzie z rytmem ciała. Zastanowimy się jak zaakceptować sytuacje porodowe przekraczające nasze oczekiwania. Przekażemy umiejętności, które wspierają zdrowy rozwój noworodka. Podzielimy się różnorodnymi doświadczeniami z towarzyszenia kobietom w porodach szpitalnych, domowych i w Domu Narodzin.

Przygotujemy Was do wejścia w nową rzeczywistość bycia rodzicami i wspólnie wzmocnimy waszą bezpieczną przestrzeń, w której można będzie poczuć radość rodzicielstwa.
Na kurs nasz zapraszamy pary.

***

Nasza Szkoła ma akredytację Szpitala Św.Zofii oraz jest finansowana przez Urząd Miasta Warszawa

Kryteria dostępności kursów refundowanych

Zapraszamy Panie, które spełniają jeden z poniższych warunków:

  1. są zameldowane na pobyt stały na terenie m. st. Warszawy,
  2. są zameldowane na pobyt czasowy na terenie m.st. Warszawy,
  3. zamieszkują na terenie m.st. Warszawy i rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w m.st. Warszawie,
  4. przebywają w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży lub w innej placówce opiekuńczej na terenie m.st. Warszawy lub takiej, z którą m.st. Warszawa podpisało właściwą umowę.

UWAGA

Nie wymagamy od Pań żadnych dokumentów poświadczających zameldowanie lub rozliczanie się z urzędem skarbowym.
Na pierwsze zajęcia proszę przynieść dokument tożsamości (Dowód Osobisty).
Zostanie wypełniona karta uczestnika kursu i to ona pójdzie do weryfikacji do urzędu.
Do programu refundacji kursu, zapisujemy klientki, które nie uczestniczą w innej darmowej szkole rodzenia.

Program szkoły rodzenia

Spotkania w naszej Szkole Rodzenia mają na celu przygotowanie do nowego etapu życia jakim jest rodzicielstwo. Tworząc  program mieliśmy na uwadze nie tylko przekazanie naszej wiedzy i doświadczenia, ale również zadbanie o emocje, które przecież zawsze wiążą się z nowymi i nieznanymi wydarzeniami w życiu. Program został stworzony przez zespół położnych, instruktorki szkoły rodzenia, fizjoterapeutkę, instruktorkę masażu na podstawie doświadczeń w pracy z przyszłymi rodzicami.

Zapraszamy was do naszej Szkoły Rodzenia, w której będziecie mogli nie tylko zweryfikować swoją wiedzę na temat przebiegu ciąży, porodu i połogu, ale również doskonalić umiejętności kontaktu z ciałem i nawiązać głębszą relację z waszym dzieckiem. Przygotujemy Was do świadomego, aktywnego rodzenia w zgodzie z rytmem ciała. Zastanowimy się jak zaakceptować sytuacje porodowe przekraczające nasze oczekiwania. Przekażemy umiejętności, które wspierają zdrowy rozwój noworodka. Podzielimy się różnorodnymi doświadczeniami z towarzyszenia kobietom w porodach szpitalnych, domowych i w Centrum Porodów Naturalnych.

Przygotujemy Was do wejścia w nową rzeczywistość bycia rodzicami i wspólnie wzmocnimy waszą bezpieczną przestrzeń, w której można będzie poczuć radość rodzicielstwa.

Informacje organizacyjne

ZAPISY – wyślij maila na adres – zajecia@domnarodzin.pl, a w nim podaj swoje imię i nazwisko (zgodne z tym w dowodzie osobistym), datę planowanego terminu porodu i aktualny numer telefonu kontaktowego.
Proszę również o zaznaczenie czy interesuje Państwa refundacja kursu.

Nasza szkoła nie pobiera zaliczek na poczet uczestnictwa w kursie refundowanym, prosimy więc o mailowe potwierdzanie swojego uczestnictwa w zajęciach szkoły.

W razie niepotwierdzenia – miejsce przepada, a do grupy wchodzi kolejna osoba zainteresowana zajęciami.


Informujemy, że nie ma możliwości przepisywania się z kursu na kurs.


Informujemy również, że z uwagi na duże zainteresowanie naszymi kursami, pełną frekwencję i nasze starania, by każdemu z uczestników kursu zapewnić komfort w czasie zajęć, ‚odrabianie’ z kolejną grupą opuszczonych zajęć, będzie niemożliwe.


Dla osób, które nie kwalifikują się do refundacji, koszt zajęć w szkole rodzenia wynosi 500 pln


CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA NA ADRES MAILOWY:
zajecia@domnarodzin.pl
W mailu zgłoszeniowym prosimy podać imię i nazwisko, adres mailowy i aktualny telefon kontaktowy