Close

mgr Denis Tonn

Jestem położnym i specjalistą rehabilitacji okołoporodowej. Ukończyłem Położnictwo I i II stopnia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Głównym obszarem moich zainteresowań jest przygotowanie kobiet do porodu oraz praca z ciałem. Ufam, że pomoże to przyszłym rodzącym osiągnąć pełnie swojego potencjału i uczyni poród jak najlepszym doświadczeniem.

Od 2016 roku, czyli od początku kariery zawodowej asystuję kobietom podczas porodów. Aktualnie pracuję jako położny Sali Porodowej oraz Centrum Porodów Naturalnych Szpitala Specjalistycznego Św. Rodziny w Warszawie. Zostałem położnym, ponieważ wydawała mi się to fascynująca i oryginalna ścieżka kariery, która z czasem przerodziła się w pasję. Pragnę, aby porody odbywały się w zgodzie z Wami i Waszymi wartościami.

Kilkuletnie doświadczenie w pracy z rodzącymi oraz uczestnictwo w szkoleniach związanych z opieką okołoporodową i uroginekologią pomogło mi zdobyć niezbędną wiedzę praktyczną, którą na codzień wykorzystuję miedzy innymi w edukacji okołoporodowej.

„Uważam, że holistyczne podejście do porodu jest jedynym słusznym. Szacunek do rodzącej i dziecka to mój priorytet. Podczas porodu traktuję drugiego człowieka jak partnera, staram się pomóc odnaleźć balans, wysłuchać i znajdować rozwiązania. To kobieta jest w centrum, a ja jestem osobą od światła, muzyki i bezpieczeństwa. Co ważne, w porodzie należy zadbać o trzy fundamentalne aspekty, które nazywam triadą porodową tj.: oddech, ciało i skurcz”

W wolnych chwilach zajmuje się fotografią porodową. Jestem feministą, miłośnikiem podróży i muzyki afroamerykańskiej (blues, neo-soul, funk, and R&B)