«

»

Wydrukuj to Wpis

ZESPÓŁ SZKOŁY RODZENIA

img_0010_400-001

mgr Katarzyna Grzybowska

Mama dwójki dzieci, położna, od 25 lat związana z salą porodową i przemianami w położnictwie. Przez pierwsze 11 lat pracowała w Szpitalu Klinicznym Nr 2 im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie, ostatnie 7 lat w Szpitalu Powiatowym w Wołominie. Przez dwa lata swojej praktyki położniczej zajmowała się porodami w wodzie. W chwili obecnej związana ze Szpitalem Św. Zofii, pracująca na sali porodowej.  Od 1996 roku związana z Fundacją Rodzić po Ludzku, gdzie pracuje jako instruktorka szkoły rodzenia, przygotowuje indywidualnie pary do porodu, uczestniczy w pracach związanych z akcją „Rodzić po Ludzku”. Z ideą porodu naturalnego spotkała się w czasie pobytu w Szwecji, gdzie zobaczyła po raz pierwszy inny model położnictwa. Od roku współpracuje z samodzielną praktyką położniczą w Holandii. W Domu Narodzin pełniła funkcję właścicielki i położnej koordynującej.

.

.

.

Beata_Kolodziejczyk mgr Beata Kołodziejczyk

Od 8 lat jestem położną, od niedawna pracuję jako położna środowiskowa, wspierając mamy w początkach macierzyństwa.
Kilka lat asystowałam starszym położnym – Irenie Chołuj i zespołowi Domu Narodzin – ucząc się specyfiki porodów pozaszpitalnych.
Specjalizuję się w indywidualnym przygotowaniu do porodu, przeprowadzaniu kobiet przez lęki, opory i blokady, które mogą utrudnić, czy uniemożliwić satysfakcjonujące przeżycie porodowe. Najbardziej interesuje mnie połączenie sfery psychicznej, emocjonalnej i duchowej z ciałem oraz ich wpływ na przebieg porodu i relację kobiety z dzieckiem. Od 8 lat bywam doulą w porodach szpitalnych, jeśli kobieta zaprosi mnie do tej roli…
Inspirują mnie duchowe położne: Hilary Monk i Ina May Gaskin, ich osiągnięcia i podejście do narodzin.

.

.


zdjecie-001

mgr Julita Molenda

Z zawodu jestem psychologiem, z zamiłowania doulą.
Jestem mamą 15 letniego Piotra i 10 letniego Mateusza.
Od czasu, gdy urodziłam pierwszego syna, fascynuje mnie ciąża i poród. Zrozumiałam, że są to doświadczenia, które mogą stać się źródłem ogromnej satysfakcji i siły kobiety. Moją pasją życiową jest wzmacnianie kobiet, towarzyszenie im w drodze do macierzyństwa oraz odkrywaniu siły, która z niego płynie. Od 9 lat wspieram kobiety przy porodach. Jestem fanką karmienia piersią, zdrowego odżywiania, ekologii i tańca arabskiego.
Angażuję się społecznie wspierając matki w trudnej sytuacji życiowej w okresie okołoporodowym, jestem współzałożycielką i prezesem Fundacji Wspierania Kobiet i Rodzin – ORIGO.

Należę również do Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni.

.

.

.

unnamed-001mgr Maria Michalska

Pedagog, nauczyciel, terapeuta pedagogiczny.
Dyrektor prywatnego przedszkola ‚Ala ma kota’ – oddz. House of Montessori.
Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej ze specjalizacją pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie i  terapią pedagogiczna; Uniwersytet Warszawski ze specjalizacją pedagogika początkowa oraz Organizację i zarządzanie oświatą na Uczelni Łazarskiego.
Od 5 lat pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej wcześniej jako nauczyciel w przedszkolu.
Prowadzi zajęcia wspomagające dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu.
Nowe doświadczenia zdobywa jako dogoterapeuta oraz prowadząc warsztaty dla dzieci metodą Ruchu Rozwijającego  W. Sherborne.
W swojej pracy kieruje się zasadą Marii Montessori:
Pozwól mi zrobić to samemu.

.

.

.

mgr Zuzanna Szupryczyńska

Magister Położnictwa i Ratownictwa Medycznego.
Przed rozpoczęciem pracy zawodowej kilka lat mieszkała w Szwajcarii.
W 2008 roku rozpoczęła pracę w Szpitalu MSWiA w Warszawie pracując głównie w Bloku Porodowym i na oddziale Patologii Ciąży.

Od 2013 roku pracuje w Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie w Bloku Porodowym.
Zajmuje się edukacją przyszłych rodziców w zakresie przygotowania do porodu i udzielania pierwszej pomocy przedszpitalnej w stanach nagłych – również w języku niemieckim. Wybrała zawód położnej i ratownika medycznego ponieważ od zawsze chciała zajmować się tym co najbardziej kruche – czyli życiem drugiego człowieka.

 

.

.

P1070529-001

mgr Agnieszka Kostyła

Mgr. położnictwa, absolwentka Uniwersytetu medycznego w Lublinie. 
Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Od dziesięciu lat pracuję w jednym z warszawskich szpitali. Od kilku lat jestem również wykładowcą w szkole   rodzenia. 

W swojej pracy cenię możliwość uczestniczenia w tak ważnym dla 
kobiety i jej najbliższych wydarzeniu – przyjściu na świat maleństwa. Dla mnie zawsze biją dwa serca.
Jako doradca laktacyjny wspieram matki w  wyborze 
najlepszego w ich przypadku sposobu żywienia dziecka.

Wolny czas spędzam 
zwiedzając różne zakątki świata, co stopniowo udaje mi się realizować, 
spotykam się z przyjaciółmi, czytam i czasami leniuchuję.

.


1(3)mgr Agnieszka Malinowska

Psycholog, interwent kryzysowy, socjoterapeuta, terapeuta nurtu skoncentrowanego na rozwiązaniu (Solution-Focused Approach, SFA).

Obecnie w trakcie szkolenia w podejściu poznawczo-behawioralnym.
Od 7 lat czynnie pracuje zawodowo, specjalizuje się w pracy z dziećmi i rodzicami. Pracowała jako psycholog terapeuta w Centrum Interwencji Kryzysowej, była konsultantem stowarzyszenia AGAPE, przez 3 lata kierowała świetlicą opiekuńczo-wychowawczą.

W 2011 roku współtworzyła Radio Bajka, miała także swoją autorską audycję w wieczornym paśmie dla rodziców ‘Ciało i Duch’.
Nadal rozwija się terapeutycznie współpracując na stałe ze szkołą podstawową, przedszkolami, żłobkami, szkołą rodzenia, a także w pracy indywidualnej z pacjentem.
.

 

 

 

mgr Renata Makowska

Położna, farmaceuta, pedagog, ukończyła studia magisterskie na WUM oraz APS w Warszawie. Pracowała w Instytucie Matki i Dziecka – w bloku porodowym, obecnie w C.M. Żelazna w oddziale wcześniaka i patologii noworodka. Wiedzę farmaceutyczną wykorzystuje również w swojej pracy w szpitalu. Będąc położną środowiskową udziela porad młodym mamom. O sobie mówi,że urodziła się położną, kocha swój zawód i  z dużym zaangażowaniem go wykonuje. W trakcie zdobywania certyfikatu doradcy laktacyjnego.

Prywatnie mama nastolatka – Kacpra. Wolny czas spędza wędrując po górach, latem żeglując. Uwielbia również wycieczki po Warszawie i Puszczy Kampinoskiej. Interesuje się przyrodą, ornitologią, geografią, muzyka klasyczną – barokiem.
Ceni w życiu niezależność. Jej mottem życiowym jest – ‚Przez trudności do gwiazd’…

 

.

mgr Paulina Buczniewska

Przygodę z położnictwem rozpoczęła 6 lat temu w szpitalu MSWiA.
Tam pracowała głównie na oddziale położniczym i patologii ciąży.
Od początku jednocześnie poświęcała czas spotykając się z kobietami w okresie
okołoporodowym rozmawiając z nimi na temat porodu i laktacji.

Od 3 lat
pracuje w Centrum Medycznym Żelazna sp. z o.o., jednocześnie prowadząc
poradnię badania piersi, nauki samobadania i pielęgnacji biustu.

„Wierzę w to, że położna może być prawdziwym przewodnikiem po świecie
kobiety.”

.

.

.

.

 

Anna Bucholcmgr Anna Czyż

Magister położnictwa. W trakcie ubiegania się o tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. W 2012 roku rozpoczęła pracę w pierwszym w Polsce banku mleka kobiecego otwartym przy Klinice Neonatologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.

Obecnie związana z Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie.
Współprowadzi Poradnię badania piersi, nauki samobadania i pielęgnacji biustu.

Prywatnie miłośniczka podróży, fotografii i tańca folkowego.

 

 

 

 

.

.

DSC_8660_d-001mgr Barbara Chibani

Magister położnictwa. Absolwentka Wrocławskiej Akademii Medycznej na Wydziale Zdrowia Publicznego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Od 2012 roku Certyfikowana Położna Środowiskowa.

Jestem Kobietą, Matką, Położną … i nic co kobiece nie jest mi obce!
Od 2008 roku pracuję w Centrum Medycznym Żelazna, początkowo w oddziale Ginekologii, później w oddziale Patologii Ciąży oraz w Bloku Porodowym.  Prowadzę zajęcia w przyszpitalnej szkole rodzenia.

Moją misją jest mądre wprowadzenie kobiety w nowy etap życia oraz jak najlepsze powitanie małego człowieka na świecie. Bycie uczestnikiem cudu narodzin w pełnej mobilizacji i organizacji, pozwala mi z jeszcze większa pasją i zaangażowaniem wykonywać ten wspaniały zawód.             

Fascynuje mnie szeroko pojęte zagadnienie kobiecości w różnych kulturach. Jestem fanką chustowania.
Na co dzień zgłębiam tajniki Rodzicielstwa Bliskości opiekując się 2-letnim Adasiem.

.

ula kormanmgr Urszula Korman
Jestem położną pasjonatką, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierunek położnictwo.

Sport towarzyszył mi  przez całe życie, dlatego naturalne było dla mnie połączenie „miłości do ruchu” z położnictwem.
W 2007 roku zdobyłam tytuł Państwowego Instruktora rekreacji ruchowej oraz ukończyłam kurs ,,Aktywne 9 miesięcy”, aby poszerzyć wiedzę na temat ćwiczeń dla kobiet w ciąży.

Pracuję w Szpitalu Św. Zofii w Warszawie oraz jako położna środowiskowa w jednej z przychodni.

Prowadzę ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz rozciągające w szkołach rodzenia.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną oraz mamą Marianki, Róży i Wojtusia.
Lubię spędzać czas ze swoimi najbliższymi, uwielbiam życie na wsi.

 

 

 

1smallaDr n.o zdr. Urszula Jurkowska

Jako położna pracuję od 2009 roku.
Od 2013 związana jestem z  Centrum Medycznym ,,Żelazna’’ w Warszawie, pierwotnie na Izbie Przyjęć, a obecnie opiekuję się kobietami po porodzie i ich nowonarodzonymi dziećmi, a także kobietami z ciążą powikłaną  na Oddziale  Położniczym z odcinkiem Patologii Ciąży. Jestem również Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Moje motto to ,,Szczęśliwa Mama to Szczęśliwe Dziecko’’.

Jestem również wykładowcą na  Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Prowadzę zajęcia teoretyczne i praktyczne ze studentami położnictwa, a także publikuję prace w czasopismach medycznych.

W 2012 roku obroniłam rozprawę doktorską w dziedzinie  położnictwa, której tematyka związana była z zakażeniami wirusowymi u kobiet ciężarnych.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą  dwóch cudownych dziewczynek – Julii (6lat) i Weroniki (1 rok). Moją pasją jest astronomia – jestem członkiem  Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

 

 

mgr Martyna Grygiel-KaczmarekMartyna Grygiel

Jestem magistrem położnictwa i psychologii  klinicznej, mamą dwóch chłopców urodzonych w domu. Pracuję na Sali Porodowej w  jednym z warszawskich szpitali.

Prowadzę zajęcia w szkołach rodzenia i indywidualnie przygotowuje rodziców do porodu. Jestem instruktorką masażu Shantala –  masażu niemowląt.

Współpracuję z Polskim Forum Migracyjnym, w ramach projektu „Jestem mamą w Polsce”  skierowanym dla mam migrantek spodziewających się dziecka w Polsce. Kocham swoją pracę. W wolnej chwili próbuję swoich sił w  ceramice i  szyciu na maszynie.

 

 

.

.

 

mgr Marta Bzdunek-Szwarc

Jestem magistrem położnictwa oraz absolwentką studiów z prawa medycznego.

Jako położna pracowałam w szpitalu, jak również w prywatnych placówkach służby zdrowia  – tu jako położna koordynująca w oddziałach położnictwa, neonatologii, patologii ciąży oraz ginekologii.

Miałam przyjemność pracować również w pierwszym  Domu Narodzin Kasi Grzybowskiej.
Prze ostatnie 7 lat prowadziłam tam autorską szkołę rodzenia w trybie indywidualnym dla obcokrajowców w języku angielskim.

Prywatnie jestem szczęśliwa mamą Jasia  :)

 

 

 

 

6..-kopiaPołożna Barbara Baranowska

Jestem położną i embriologiem, adiunktem w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od lat zawodowo związana z Fundacją Rodzić po Ludzku. Jestem zwolennikiem naturalnego rodzenia i karmienia, rodzicielstwa bliskości oraz nauczania studentów czułego położnictwa w zgodzie z medycyną opartą na dowodach.

Bliskie są mi również zagadnienie położnictwa wielokulturowego. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą trzyletniej Halszki. Ważne dla mnie jest to, jak żyję, w jaki sposób myślę i co czuję.

.

.

.

.

.

Karolina fotoPołożna Karolina Mossakowska

Jestem położną środowiskowo-rodzinną i Doradcą Noszenia Dzieci w chustach

Od 9 lat pracuję jako położna na oddziałach szpitalnych. Dodatkowo od 7 lat wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenie jako położna środowiskowa.

Specjalizuję się w opiece nad noworodkami – obecnie pracuję na oddziale neonatologicznym.
Jak każda położna jestem pewnego rodzaju swatką – zapoznaję noworodka z jego rodzicami,
pomagam rozpoznawać jego potrzeby.

Swoją pasję obecnie skierowałam na nowoczesne metody uspakajania noworodków oraz język migowy niemowląt.

Prywatnie dążę do spełniania marzeń (powoli się to udaje) i ciągle marzę. Bo podobno warto mieć marzenia…

 

Julita Księżycka D12CA1B4-001

Jestem doulą, członkinią  Stowarzyszenia Doula Polska, dyplomowaną instruktorką szkoły rodzenia, instruktorką masażu dziecięcego, w wolnych chwilach wolontariuszką  Fundacji Origo i Fundacji Rodzić po Ludzku.
Ukończyłam m.in. kursy:
* Techniki relaksacji w ciąży
* Akupresura i masaż w opiece nad kobietą w ciąży, podczas porodu i
połogu
* Trudne sytuacje w relacji z kobietą w ciąży, porodzie i połogu –
jak sobie radzić
* Ćwiczenia fizyczne i oddechowe dla kobiet w ciąży
* Masaż dziecięcy – wspierająca moc dotyku

Przygotowuję pary do porodu, towarzyszę w porodach oraz w pierwszych dniach rodzicielstwa. Staram się wzmacniać wiarę rodziców we własne siły. Głęboko wierzę, że poród może być dla kobiety pozytywnym przeżyciem, doświadczeniem, które daje energię i umacnia wiarę w siebie. Jako doula wspieram rodziców od wielu lat. Ta praca to moja wielka pasja i źródło satysfakcji.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek (14, 9) i syna (12). Często wykorzystuję swoją
wiedzę i doświadczenie macierzyńskie w pracy z rodzicami w okresie
okołoporodowym. Czas wolny lubię spędzać aktywnie, chodząc po górach,
jeżdżąc rowerem lub spacerując brzegiem Bałtyku.

Beata CV 2013.pdf - Adobe ReaderBeata Mariańczyk

Położna z zawodu i zamiłowania, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktor Creighton Model Fertility Care System FCP.
Absolwentka Nauk o Rodzinie UKSW.

Obecnie pracuję w Centrum Medycznym Żelazna.
W życiu osobistym żona i mama dwóch córek.
Kocham góry i wędrówki.
Całą rodziną zdobywamy Koronę Gór Polskich.

.

DSC_1013 - Kopiamgr Mariusz Grzybowski

Jestem absolwentem warszawskiej AWF, trenerem drugiej klasy z lekkoatletyki.
Od wielu lat sport, szerzenie go wśród dzieci i młodzieży i nauczanie odpowiedniego podejścia do wysiłku fizycznego, również dorosłych, było moim zawodem, ale i wielką pasją. Biorę udział w maratonach, gdzie wysiłek fizyczny musi być odpowiednio zaplanowany i rozłożony w czasie. Wiem jak bardzo ważne jest przygotowanie ciała do takich przedsięwzięć. A tym bardziej, jak ważne jest odpowiednie rozluźnienie mięśni po wysiłku.
Ukończyłem kurs I i II stopnia z masażu klasycznego w Wyższej Szkole Rehabilitacji.
Oferuję masaż dla kobiet w ciąży, który zmniejsza napięcia i bóle w odcinku lędźwiowym oraz  obrzęk stawów.
Proponuję naukę masażu dla kobiet w ciąży w warunkach domowych.
Pokazuję jak partner może pomóc w
dolegliwościach występujących w okresie ciąży  – obrzęki nóg , bóle kręgosłupa, bóle  krzyża,  stres , relaks…
Uczę masażu Shantala i masażu anty-kolkowego niemowlęcia.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Reddit
 • Live
 • Gadu-Gadu Live
 • Wykop
 • Śledzik
 • email
 • Drukuj
 • Ulubione

Permalink do tego artykułu: http://domnarodzin.pl/8-zespol-szkoly-rodzenia/zespol-szkoly-rodzenia/